„Czwórka” w programie WF z AWF Aktywny Powrót do Szkoły

Od września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 realizowany jest program „Aktywny powrót do szkoły”. Patronem programu jest Ministerstwo Edukacji i Nauki i Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie. Celem nadrzędnym działań jest poprawa stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży i diagnoza sprawności ruchowej  po powrocie do zajęć stacjonarnych  oraz walka ze skutkami pandemii koronawirusa.

Program przebiega wieloetapowo. Już na starcie  w sierpniu i wrześniu  nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej   naszej szkoły odbyli  specjalistyczne kursy  na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Szkolenia obejmowały psychologiczne i zdrowotne aspekty braku aktywności ruchowej dzieci w formie wykładów.  Dodatkowo odbyły się  warsztaty praktyczne w formie prezentacji  przykładowych zajęć sportowych z różnych dyscyplin sportowych. Wszyscy nauczyciele ukończyli szkolenia i zdobyli wymagane  certyfikaty.

Drugi etap to akcja informacyjna dla  rodziców,  formowanie grup i  zgłoszenia szkolnych  Sport Klubów.  Zajęcia realizowanie są jeden raz w tygodniu w wymiarze 45 minut. Szczegółowy harmonogram zajęć realizowanych w ramach programu  „Aktywny Powrót do Szkoły” znajduje się u nauczycieli wychowania fizycznego i  wychowawców klas I-III.

R. Kotowicz