Bezpieczeństwo dzieci w sieci

W obecnych czasach dzieci funkcjonują online już na bardzo wczesnym etapie swojego życia. Z tego powodu są nazywane internetowym pokoleniem. Nieograniczony dostęp do sieci to przede wszystkim wielka szansa, ale też równie duże zagrożenie.

Czy wiedziałeś, że ponad 60% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat używa urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon, w tym 25% codziennie?

Niemal nieustanne przebywanie w wirtualnym świecie sprawia, że przenoszą się tam także tradycyjne zjawiska i problemy. Jednym z nich jest przemoc, która przybiera coraz bardziej wyszukane formy, a co gorsze: jest przez dorosłych trudniej dostrzegana.

W poradniku znajdziesz przydatne porady, które podpowiedzą, jak radzić sobie z cyberprzemocą. Dostaniesz odpowiedzi na ważne pytania. Jak chronić dziecko przed agresją w sieci? Jak pomóc mu, gdy już jej doświadczy? Jak się zachować, gdy to nasza pociecha okaże się internetowym prześladow-cą? Wyjaśniamy krok po kroku.

[ CZYTAJ CAŁOŚĆ – PORADNIK DLA RODZICÓW ]